پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای در واقع همان دیوار شیشه است که با ظاهری زیبا، تاثیر چشمگیری بر روی دکوراتیو فضا دارد.

پارتیشن شیشه یک عنصر منحصر به فرد، در جهت تفکیک فضاها و عایقی صوتی و مانعی در جهت جلوگیری از عوامل خارجی محیط مانند: گرد و غبار، حشرات و …می باشد به گونه ای که جنبه بصری فضا ازبین نرود و همین امر مورد توجه بسیاری از طراحان فضاهای داخلی قرار گرفته است.

با استفاده از پارتیشن شیشه ای مدرن می توان محیطی زیبا، تمیز و شفاف داشت.

هنگامی که در حال برنامه ریزی برای طراحی فضای اداری خود هستید، پارتیشن  می تواند به عنوان یک جزء حیاتی، تاثیر بسزایی در چشم انداز فضا داشته باشد

همچنین بعضی از پارتیشن‌ها به نسبت طراحی که دارند، به عنوان کمد یا کتابخانه هم کاربرد دارند و یا پارتیشن شیشه ای ارزان که قابلیت های خاص خود را دارد.

پارتیشن برای تقسیم بندی فضا یا همان پارتیشن‌بندی استفاده می‌شود.

پارتیشن شیشه‌ای یکی از انواع پارتیشن شیک و خاص است این نوع پارتیشن به خاطر استفاده از شیشه تمام دید را نمی‌گیرد و علاوه بر اینکه فضا را به چند قسمت جداگانه تقسیم می‌کند، نور را مسدود نکرده و اجازه می‌دهد نور محیط بزرگ‌تر به پارت جدید هم برسد.

خوشبختانه، دیوارهای پارتیشن  مدولار یک راه حل مقرون به صرفه ارائه می دهند که مزایای قابل توجهی در مورد پارتیشن های شیشه ای دارند..

مهم ترین فایده حاصل از نصب پارتیشن های  مدولار این است که صاحبان ساختمان ومصرف کنندگان مربوط به آن می توانند به راحتی آنها را به موقعیت های جدید منتقل کنند.

پارتیشن های قابل حمل شما را قادر می سازد تا به راحتی و آسان تر از آنچه که در مورد پارتیشن های سنتی وجود دارد، طرح های جدیدی در دفتر خود ایجاد کنید که برای جابجایی از یک مکان به مکان دیگر طراحی شده اند..

به عنوان مثال فضایی که شامل بسیاری از محفظه های کوچک است، می تواند به هنگام استفاده از دیوارهای شیشه ای قابل حمل، به سرعت و به راحتی به یک اتاق کنفرانس و محوطه ای برای جلسات و یا یک فضای کاری باز تبدیل شود..

.

پارتیشن انواع مختلفی دارد .

پارتیشن دو جداره فریم لس ، پارتیشن فریم لس با چارچوب یا بدون چارچوب ، پارتیشن شیشه ای دو جداره فریم لس ، تاشو یا جمع شونده و …  بسته به یک جداره یا دوجداره بودن و استفاده از انواع فریم استیل، چوب، آلومینیوم و غیره و حتی انواع پارتیشن  فریم لس این دسته‌بندی انجام می‌شود..

 

پارتیشن شیشه ای فریم لس

پارتیشن فریم لس درواقع فریم دارد اما فریم آن بسیار نازک‌تر از فریم سایر پارتیشن‌های شیشه‌ای است.

در این نوع پارتیشن پروفیل‌ها از آلومینیوم یا انواع فلزهای دیگر ساخته می‌شوند که شیشه سکوریت را نگه می‌دارد. مقاومت فریم آلومینیوم در مقابل خوردگی بالاست و استحکام خوبی هم دارد.

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های اجرای پارتیشن شیشه ای فریم لس، شیشه آن است. پارتیشن شیشه‌ای فریم‌لس از شیشه و یراق آلات مخصوص ساخته می‌شود  و شرکت اپتکس بالاترین کیفیت یراق آلات در ساخت پارتیشن استفاده میشود. پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس به نسبت انواع دیگر پارتیشن زیباتر است.

پارتیشن فریم لس به خاطر یک دست بودن شیشه‌ها و نبود مانع و جداکننده بین شیشه‌ها جلوه بصری بهتری در محیط ایجاد می‌کند.

این پارتیشن از شیشه سکوریت 10 میل ساخته می‌شود که امکان اجرای طرح‌های متعدد و طرح‌های سندبلاست به صورت مات و نیمه مات روی آن وجود دارد.

مزیت اصلی اجرای پارتیشن  فریم لس این است که فضای کمتری را اشغال می‌کند. همچنین از آنجایی که فریم ندارد، به نسبت پارتیشن‌های شیشه‌ای فریم دار، دید بازتری به فرد می‌دهد.

پارتیشن فریم لس با اینکه به خاطر نداشتن فریم شکننده به نظر می‌رسد، اما استحکام بالایی دارد و کاملا مقاوم است.

 

انواع یراق آلات پارتیشن شیشه

برای جا به جا شدن و اتصالات شیشه در نصب پارتیشن شیشه ای توسط یراق آلات شیشه سکوریت از انواع یراق آلات پارتیشن انجام می شود.

از انواع یراق آلات پارتیشن شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شیشه سکوریت
  • فریم یا پاسار
  • دستگیره
  • استوپ
  • لولا
  • آهنکشی
  • چسب uv

فریم پارتیشن: یکی از قطعات مهم از یراق آلات پارتیشن شیشه ای، فریم و یا پاسار می باشد. برای ثابت نگه داشتن شیشه سکوریت روی ریل اصلی در ابتدا می بایست شیشه را فریم بندی نمود. فریم پارتیشن شیشه ای می تواند از دو جنس آلومینیوم و استیل ساخته شود.

استوپ پارتیشن :از استوپ شیشه سکوریت برای عملکرد بهتر درب پارتیشن شیشه ای به هنگام باز و بسته شدن بروی درب شیشه سکوریت نصب می شوداز استوپ برای باز و بسته شدن راحت تر درب استفاده می شود.

برای این که حرکت درب راحت تر باشد و همچنین در شرایط آب و هوایی در حرکت نرم و روان درب اختلال به وجود نیاید از روغن های مخصوص برای نرم کردن حرکت درب استفاده می شود.

دستگیره پارتیشن  : از دیگر یراق آلات مورد استفاده در پارتیشن شیشه ای دستگیره شیشه سکوریت است. این قطعه نقش زیادی در زیبایی پارتیشن شیشه ای ایفا می کند. دستگیره سکوریت در مدل های مختلف مطابق با سلیقه و نیاز مشتری به بازار عرضه می شود.

چسب uv : برای چسباندن شیشه به شیشه به کار می رود. چون چسب uv برای خشک شدن باید در معرض اشعه uv یا فرابنفش قرار گیرد، لذا حتماً باید یکی از اجسام چسبیده شده شیشه باشد تا اشعه uv بتواند از آن عبور کرده و به چسب بتابد.

تماس با اپتکس

جهت خرید با ما تماس بگیرید

Google